Akwarystyka morska

Akwarystyka

Morska

Projekt,wykonanie,serwis

Rafa w Twoim domu

Akwarium morskie to piękny dodatek w aranżacji wnętrz. Zachwyca szeroką paletą kolorystyczną, niesamowitą florą oraz fauną. To „kawałek oceanu” w domowym zaciszu.

561678_385188504891529_1856056341_n

 

 

modern-reef-9

 

cube2

Akwaria morskie

Akwarium morskie to zbiornik, w którym w warunkach naśladujących środowisko morskie hoduje się morskie rośliny i zwierzęta.
Wbrew krążącym mitom akwarystyka morska nie jest trudniejsza od słodkowodnej, jest po prostu inna. Organizmy morskie są bardziej wrażliwe na zmiany środowiska i wymagają więcej nakładów. Wyższe koszty związane są głównie ze spreparowaniem odpowiedniej wody morskiej o utrzymaniem jej parametrów na stałym poziomie.
Wyróżniamy kilka rodzajów akwariów morskich:
Fish – only (tylko ryby, światło wystarczające do oglądania)
Konikarium (koniki morskie, słaby prąd wody)
Zimnowodne (niska temperatura, często poniżej 17 stopni Celsjusza)
Rafowe (temperatura około 25 stopni Celsjusza, mocne oświetlenie oaz cyrkulacja)

Akwarium morskie powinno mieć pojemność nie mniejszą niż 200 litrów, ponieważ duża objętość wody w zbiorniku zapewnia rybom i roślinom lepsze warunki życia i utrzymanie odpowiednich parametrów wody. Do oświetlenia akwarium morskiego potrzebujemy dwóch źródeł światła – dziennego i aktynicznego. Zbiornik powinien być zaopatrzony między innymi w odpieniacz białek, falowniki, grzałkę, pompę obiegową, system odwróconej osmozy, sump, miernik zasolenia czy też żywą skałę. Niezbędne są również preparaty chemiczne, mieszanki soli i testy do pomiaru parametrów wody. Aby uzyskać dojrzały zbiornik morski należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ okres dojrzewania wynosi 3 – 6 miesięcy.